דף הבית | פורומים | צור קשר | שירים


                                              בקרו אותנו בפייסבוק
 

לשיחה טלפונית עם כבוד הרב או שליחת שאלה
כל שעליכם לעשות הוא לשלוח בטופס הבא את מס' הטלפון ופרטי השאלה וכבוד הרב יחזור אלייכם בהקדם. או להתקשר למס' 0509511983
למילוי טופס מיוחד הקש כאן

 

 

יש לך שאלה
בהלכה במדע באמונה
או בכול נושא אחר?
כאן המקום לשאול!


שאלות בחינוך וזוגיות

שלום לכבוד הרב אישה רווקה שהייתה עם גבר נשוי האם מותרת להתחתן עם כהן?
השאלה לרב יהודה... אוקיי, אז יש לי חבר והבאתי אותו הביתה כדאי להכיר להורים והם כמובן לא אהבו אותו ואמרו לי שהוא נראה בן אדם לא יציב ואם הוא לא יציב הוא יכול גם לבגוד לא הקשבתי להם כ"כ ואז אמא שלי ראתה תמונה שלנו שאנחנו מחובקים כי היא חשבה שאני שומרת נגיעה וגם היא גילתה שהוא חילוני , הם ביקשו ממני להפסיק תקשר ואז אמרתי להם שנלך לרב הרב כמובן לא חלילה שאני מזלזלת אמר לי להקשיב להורים וסיפרתי לו שגם נפלנו בשמירת הנגיעה הוא כנראה רמז לאמא שלי והיא הבינה ואז זה היו כמה ימים לא ככ קלים מכיוון שאבא שלי קיבל את זה קשה אבל אמא שלי הייתה איתי , היא ביקשה או יותר נכון אסרה עלי לדבר עם החבר אבל המשכתי , וגם השיחות איתו היו די קשות ומאכזבות כי בעצם אני לא יכולה לעשות שום דבר אני לא רוצה להמשיך לשקר, חברה ייעצה לי שבעצם עכשיו אני צריכה להתחיל להפריד את החיים שלי מהחיים של אמא שלי כי אמא שלי כל הזמן שואלת אותי לאן אני הולכת עם מי אני מדברת ואין לי חופש משלי , ובעצם אם אני רואה את החבר כנקודת החופש אז זה מתכון לא טוב לנישואים , ואני צריכה להתחיל לבנות את עצמי מכאן ואם זה מה שצריך להיות אז זה יהיה , אמרתי לו את זה והוא כמובן אמר שזה שטויות ושכבר הוא רוצה שנתחיל את החיים שלנו ביחד וזה קשה לי כי אני לא רוצה לוותר על המשפחה ולהתייאש ולא להתמודד ואני מאוד אוהבת אותו ומחוברת אליו וגם עליו אני לא רוצה לוותר עליו וכואב לי עלזה וגם לו כואב כי רגש זה רגש והוא בן אדם ככ טוב שבאמת אני הסתכלתי על הנשמה שלו ולא על החיצוניות או הדת שזה הדבר הראשון שהם הסתכלו עליו ואני כבר אובדת עצות כי אני באמת לא יודעת כבר מה לעשות, וניסיתי ככ הרבה לדבר עם אמא שתקבל אותו והוא יחזור בתשובה אבל היא לא מקבלת.. איך אתה יכול לעזור לי להקשיב להורים? להמשיך את הקשר שלי איתו? אני כבר בת 18 וחצי בפסח אהיה בת 19 וזהו אשמח מאוד אם תוכל לעזור ולייעץ. וכמובן שאני באה מבית דתי ציוני לאומי ומשפחה מקסימה שבאמת דואגת ככ אבל זה קשה לי באותה מידה . תודה רבה
שלום לרב רציתי להתייעץ עם הרב בדבר מסויים: יצאתי לשירות לאומי השנה, וקצת קשה לי פה כי לפעמים אני מרגישה האדם היחיד בסביבה שיש לו עומק ותוכן.. אני כאילו בסביבה של אנשים שפחות ככה, פחות עמוקים ויותר ריקנים, ולפעמים קשה לי כלכך כי אני מרגישה כמו גוף בלי נשמה. כאילו חסר לי כלכך כל מה שהייתי רגילה אליו לפני, להיות קבוע בשיעורי תורה מחזקים ולהיות עם הבנות שאני רגילה להיות בחברתם שיש לנו שיחות נפשיות עמוקת ורציניות.. וקשה לי העומס קשה לי העייפות הנפשית אני מרגישה שאני לאט לאט מתרחקת וקשה לי לקיים מצוות קשה לי להתפלל לברך.. אני רוצה להגיע למצב שאני שלמה עם עצמי וכן מי שאני בכל מצב ובכל סביבה ושאני יהיה זו שמשפיעה עליה ולא ההפך. אני יודעת שזה עבודה עצמית חזקה לבינוי האישי ועיצוב האני שלי.. ובמיוחד בתקופה הזו של החיים הייתי רוצה לדעת איך אני יכולה לנתב את הדרך שלי לבנייה נכונה של מי שאני, ושתישאר איתנה ויציבה וברורה.. תודה רבה!
שלום כבוד הרב.. שאלה שמעסיקה אותי- אם ללבוש מכנסיים רחבות וארוכות,שזה יותר נוח ויותר צנוע מבחינתי מאשר חצאיות גבוליות באורך וצמודות..לא עדיף במצב כזה ללבוש מכנסיים כאשר זה באמת יותר צנוע מחצאית?
שלום לרב אני כרגע בקשר כמעט שלושה חודשים עם בן זוג שהכרתי בשידוך של חברים דתיים. הכול טוב ויפה עם הבן זוג החדש ואני באמת חושבת שהוא גבר טוב עם מידות מדהימות. הבעיה שלי היא שאני לא מצליחה לשכוח את החבר הישן ועדיין מתפללת בכל יום שנחזור. החבר הישן היה בנאדם עם אופי מאוד בעייתי ורחוק מאוד מהתורה והמצוות דבר שמאוד הפריע לי. עם זאת אני נורא אוהבת אותו וקשה לי לשכוח אותו מה עליי לעשות?
שלום כבוד הרב מה צריך לחפש בבן/בת הזוג ומה הדברים שבגללם צריך לשלול שידוך?
אמרו לי שנשים פטורות ממצוות שתלויות בזמן אז זאת אומרת שאנו פטורות מלאכול מצה וכל דיני ליל הסדר?
שלום לרב אני מתחזקת לאט לאט בשמירת המצוות והתחלתי לשים כיסוי ראש בשבתות בלבד. בעלי אומר שאני צבועה ושזה אסור לעשות ככה. רציתי לשאול את כבוד הרב האם זאת באמת צביעות לשים כיסוי ראש רק בשבת?
נעים מאוד קוראים לי אורי ורציתי לשאול שאלה, חברה שלי נורא אנטי דת ואני מנסה לחזק אותה כל הזמן אבל היא טוענת שראתה באתר מסוים שהרמב"ם כותב שצריך להרביץ לאישה שלא עושה את מטלות הבית.בכדי שלא תגידו שהם משקרים אז הינה העתק של הרמב"ם: "כל אשה שתמנע מלעשות מלאכה מן המלאכות שהיא חייבת לעשותן כופין אותה ועושה אפילו בשוט..." איך אני עונה לה על דבר כזה?
למה התורה פטרה את הנשים ממצות שתלויות בזמן האם הם לא סומכות עליהם?
בכול יום הגבר מברך שלא עשני אישה זו פשוט גזענות מדוע הגברים בדת חשובים יותר מהנשים?
שלום לכבוד הרב יש לי שישה ילדים והילד הגדול אומר מילים לא יפות בבית אך אינם קללות דוג' חזיר מטומטם מפגר ועוד מה עליי לעשות?
מה עושים כאשר יושבים במקום מסויים שיש בו טלויזיה לדוגמא מסעדה והילד הקטן צופה בה ולא מסכים להפסיק?
פינת החדשים...
מי ברא את אלוקים?
(שאל את הרב)

שמישהו יעצור לו את ההליכון
(פינת הומור)
ערבי על הליכון
האמבולנס העזתי "דאג" להחמיר את פציעתו של החולה ע"י... דריסתו!
(פינת הומור)
אמבולנס של הסהר האדום (ברקע צעירים ...
היישר מגרמניה
"השם הוא האלוקים"
(מעניין)
אלמוג כהן עם החולצה המדוברת (צילום: פייסבוק)
ממצאים נדירים גרמו למדע לקבוע, קריעת ים סוף מוכחת מדעית!
(מעניין)
שלום כבוד הרב מה פשר כל החלומות והמוות קליני על ביאת משיח ואסונות שקרבים?
(שאל את הרב)
סקר השבוע פורומים


 פורום פטפטת


 פורום בדיחותיוטיוב

דפי האתר:


  קישורים:

אתר הידברות
אתר ערכים
google
 
השיעורים והלימוד באתר

לרפואת והצלחת:
אביחי זריהן הי"ו
יחיאל בן איריס הי"ו
אוריאל יהושוע בן מרים

השיעורים והלימוד באתר

לעילוי נשמת:
פירחה בת אסתר
וויקטוריה בת שמחה ז"ל
יקוט בת עישה ז"ל
חיים בן אסתר
יהודה בן אסתר
ימנה בת חווה
רחל בת חסיבה
מעוניינים בתשמישי קדושה?
תפילין, מזוזות, מגילות ועוד במחירים מיוחדים לגולשי האתר.
לפרטים 050-9511983
                  מעוניין גם להנציח או להקדיש את הלימוד? 0509511983 

google-site-verification: google6ba8d8554e733cee.html
טואול - בניית אתרים