דף הבית | פורומים | צור קשר | שירים


                                              בקרו אותנו בפייסבוק
 

לשיחה טלפונית עם כבוד הרב או שליחת שאלה
כל שעליכם לעשות הוא לשלוח בטופס הבא את מס' הטלפון ופרטי השאלה וכבוד הרב יחזור אלייכם בהקדם. או להתקשר למס' 0509511983
למילוי טופס מיוחד הקש כאן

ל
תרומות לבית מדרש נא לחץ כאן

 

 

יש לך שאלה
בהלכה במדע באמונה
או בכול נושא אחר?
כאן המקום לשאול!שאלות באמונה ומדע


תיארוך בפחמן 14

ראשית אציין שבדיקת פחמן 14 גם אם נגיד שאין שום חולקים עליה אינה יכולה למדוד פרקי זמן הגדולים מ-60000 שנה וגם זה לדעות המרחיקות ביותר. הגעת המדע לתקופות של מיליארדים נמדדת בשיטות אחרות ושנויות במחלוקת כגון שכבות אדמה נטיפים וכד'.

אם תרצה להרחיב ידיעתך בשאר השיטות ולראות את פריכתן תוכל להיכנס באתרנו למאמר "העולם מיליונים או אלפים שכתבתי ולראות את פריכת כול סוגי הבדיקות של המדע בצירוף תמונות והוכחות מדהימות.

לעניינינו, ישנם מספר בדיקות בעולם המדע לתיארוך ממצאים, אך השיטה המפורסמת, הנפוצה והאמינה ביותר הינה בדיקה ע"י 'פחמן 14' .

בכדי להבין את התשובה לשאלתך נקדים הקדמה קצרה על קצהו של המזלג מהי בדיקת פחמן 14.

בעולמנו קיימים שלושה סוגי פחמן: הפחמן המוכר לכולנו שנקרא פחמן 12 שחלקו בעולם הוא 99% מכמות הפחמן, פחמן 13 שכמותו מעט פחות מ1% ופחמן 14 שנמצא בכמות של טריליונית אחוז (0.000000001%).

פחמן 14 להבדיל מחבריו הוא רדיואקטיבי כלומר לא יציב. פחמן 14 מתפרק ע"י פליטת קרינה רדיואקטיבית והופך לחנקן 14 וע"י קרינה קוסמית שפוגעת בחנקן 14 חוזר להיות פחמן 14 וכך נשמרת כמות סטטית בעולם.

פחמן 14 קיים בכול ייצור חי כולל בצמחים. הצמחים קולטים אותו ע"י תהליך הפוטוסינתזה ומועברות לבע"ח ולבני אדם ע"י שרשרת המזון.

כאשר הצמח, בע"ח או האדם מת ממשיכה התפרקות הפחמן 14 אך מנגד כמעט ואינה מתחדשת שהרי הקליטה מהאוויר כמעט והופסקה עקב מות בע"ח או הצמח.

התפרקות הפחמן 14 הינה קבועה ונמדדת ברמת מחצית החיים כלומר תמיד מחצית מכמות הפחמן 14 תתפרק תוך 5730 (ישנם מס' שיטות בזה). ניתן דוג': אם יש 4000 מ"ג פחמן 14 לאחר 5730 שנים ישאר 2000 מ"ג ואחרי עוד 5730 יישאר אלף וכן הלאה עד להתפרקות גמורה שכבר לא ניתן למדוד. (היום הזמן המקסימלי עומד על 60,000 שנה לשיטתם הדעות הריאליות יותר מדברות על 20,000 שנה בלבד).

כול שנשאר למדענים זה לדעת כמה כמות הפחמן 14 הייתה בזמן חיות הממצא ולחשב כמה פחמן 14 התפרק ולדעת "בקלות" את מס' השנים שעבר על הממצא. שהרי לדעת המדענים כמות הפחמן הייתה זהה בעולם ולא השתנתה, דבר אשר הוכח היום מדעית כלא נכונה .

נשמע פשוט ואמין אך קושיות רבות יש על שיטה זו. בראשונה מי גילה למדענים שכמות הפחמן 14 הייתה קבועה באוויר תמיד?

כיום כבר מדענים רבים באים בטענה זו ואף מוכיחים שרמת הפחמן 14 השתנתה. בעקבות כך מדענים רבים מתחילים להסתייג מתיארוך זה כדוג' האנס סוויס שהוכיח זאת מבדיקה בטבעות עצים, הפיסיקאי רוברט בראון שטוען שלפני 4000 שנה לא היה כלל פחמן 14 ועוד.

לדוג' בשנת  1950 רמת הפחמן 14 הוכפלה בעקבות הניסויים בפצצות האטום בעולם. מנגד מאז תחילת הטכנולוגיה והתעשייה בעולם, ירדה הכמות של פחמן 14 באופן ניכר.

עוד גילו מדענים שבחומרים אורגניים, אוקיינוסים ובסלעי משקע יש כמות גדולה של פחמן 14.   פחמן זה ע"י שינויי אקלים עובר לאטמוספירה ומשנה את כמותו.

כול דוגמאות אלו גורמות לשינוי כמות הפחמן 14 בעולם מעת לעת ומביאות את המדענים לתוצאות מופרזות כאלו של אלפי ועשרות אלפי שנים.

עוד צריך להוסיף שהרי התחדשות פחמן 14 לאחר התפרקותו לחנקן 14 נוצרת ע"י פגיעה קוסמית בכדור הארץ, אנו המאמינים בתורת משה רבנו יודעים שלפני אלפי שנים היה בעולם מבול שהיה מאורע בסדר גודל קוסמי (כמו שהוכחתי במאמר "הדינוזאורים היסטוריה או היסטריה" המופיע באתרנו"). מאורע זה שינה את רמת הקרינה הקוסמית בעולם (דבר שאף קיצר את מס' שנות חיי האדם) ושינה אף חוקי טבע רבים כדברי פרופסור הדסה מלמד.

ישנם עוד הוכחות רבות לשינוי רמת פחמן ה-14 באוויר דבר המבטל לגמרי מהיסוד את שיטת תיארוך הפחמן 14. אך אנו את עיקריהם השתדלנו להביא.

                                                                    בברכה יהודה עובדיה 

שאלות נוספות באותו נושא

שלום לכבוד הרב 
האם היו דינוזאורים? ואם כן למה התורה לא סיפרה עליהם?
שלום לרב מה עושים כשהילד שלי במקומות ציבוריים מסתכל בטלויזיה? האם זה נכון שפעם הייתה יבשת אחת והיום הם התפצלו לשבעה? ואיפה זה כתוב בתורה? תוכיח לי שיש אלוקים!

הכניסו את הברכה לביתכם
הזמנת הרצאות של כבוד הרב עד לביתכם 
ללא הוראות קבע!!!
ללא תשלום!!! 
לזיכוי הרבים בלבד!
נושאים לדוג'
"מהות שם האדם וסוד האותיות"
"סוד הצבע על פי הקבלה"
"יהדות מול נצרות ואיסלאם"
"סיפור חיי - המעבר מאתאיסט לרב ופוסק הלכות"
"הפעל וויז לחיים - כיצד לצלוח את ניסיונות דורנו"
"סוד האושר"
ועוד מאות הרצאות מרתקות...
מלאו את הטופס למטה או שלחו הודעה
למס': 0509511983
יוטיוב

דפי האתר:


  קישורים:

אתר הידברות
אתר ערכים
google
 
השיעורים והלימוד באתר

לרפואת והצלחת:
אביחי זריהן הי"ו
יחיאל בן איריס הי"ו
אוריאל יהושוע בן מרים

השיעורים והלימוד באתר

לעילוי נשמת:
פירחה בת אסתר
וויקטוריה בת שמחה ז"ל
יקוט בת עישה ז"ל
חיים בן אסתר
יהודה בן אסתר
ימנה בת חווה
רחל בת חסיבה
מעוניינים בתשמישי קדושה?
תפילין, מזוזות, מגילות ועוד במחירים מיוחדים לגולשי האתר.
לפרטים 050-9511983
                  מעוניין גם להנציח או להקדיש את הלימוד? 0509511983 

google-site-verification: google6ba8d8554e733cee.html
logo בניית אתרים