דף הבית | פורומים | צור קשר | שירים


                                              בקרו אותנו בפייסבוק
 

לשיחה טלפונית עם כבוד הרב או שליחת שאלה
כל שעליכם לעשות הוא לשלוח בטופס הבא את מס' הטלפון ופרטי השאלה וכבוד הרב יחזור אלייכם בהקדם. או להתקשר למס' 0509511983
למילוי טופס מיוחד הקש כאן

ל
תרומות לבית מדרש נא לחץ כאן

 

 

יש לך שאלה
בהלכה במדע באמונה
או בכול נושא אחר?
כאן המקום לשאול!
ללכת לקוראות בקפה

בס"ד

 

 


מופיע בתנ"ך במדרשים ובגמרא מס' מקרים המוכיחים שענייני המזלות הם נכונים ויש בהם ממש ואכמ"ל.


עם כל זאת כתוב גם ש"אין מזל לישראל" וישראל מעל המזל, וסתירה זו צריכה יישוב.


חכמת המזלות ודומיהם יש בהם ממש ונכונים הם במקרים מסוימים, אך עם כל זאת נכונותם היא דווקא לגבי הגויים אשר חייהם מונהגים ע"פ דרך הטבע, אך אנו עם ישראל שבקבלת התורה זכינו והעלנו הקב"ה להנהגה פרטית שמעל הטבע אין אנו כפופים למזל.


לכן גם אם המזל/ האסטרולוגיה אומרת שעתיד לקרות משהו רע ליהודי כלשהוא אין לנו מה לחשוש כיוון שאנו בני מלכים שמעל המזל ויכולים לבטל את הגזירה ע"י לימוד תורה או נתינת צדקה וכד'.


עם זאת צריך לדעת שהקב"ה נמנע מלעשות ניסים גלויים בעולם (עולם מלשון היעלם, הניסיון בעולם הוא לעבוד את הקב"ה למרות ההיעלם הקיים), לכן אדם אשר הולך חס ושלום לקוראות בקפה או פותחות בקלפים ועוד מרעין בישין, יהיה לו קשה שבעתיים לבטל את הגזירה הרעה אשר נגזרה עליו.


בדורנו הדבר הפך לעסק המכניס הרבה כסף ורובם ככולם של מגידי העתידות אינם יודעים מאומה ורק יכולת המשחק שלהם היא המצליחה לגרור עוד ועוד אנשים תמימים.


בוא נתבונן לדוג' "בחכמה הגדולה" של האסטרולוגיה הכתובה בעיתונים: "השבוע תפגוש אנשים חדשים ותתווכח עם אנשים הקרובים אלייך". מצחיק מאוד, מי לא פוגש אנשים חדשים?! כל אדם נורמאלי שיוצא מחוץ לביתו מידי פעם, יפגוש אנשים חדשים.  מי לא מתווכח פעם בשבוע עם אימא, אבא או אשתו?! הדברים אשר נכתבים ומובאים "כחיזוי" העתיד אינם אלא משפטים כלליים ומעורפלים, אשר ניתן לפרשם באופנים שונים וברובם המוחלט קורים אצל כל אדם.


הסבר נוסף לתופעה ראיתי אצל הרב יעקובסון מגדולי הרבנים הידועים בתחום החינוך והפסיכולוגיה שמסביר את התופעה הזאת בתופעה הנקראת "פתיחת מגירה" .


אצל מוח האדם יש את המודע אשר מאכלס בתוכו את התכנים החשובים בחיינו, ואת תת המודע שהוא כמעין "דואר זבל" בתוך מוחנו, שאחראי לשמור דברים הפחות חשובים לנו בזיכרון.


בניסוי שהתבצע ע"י הרב יעקובסון נילקח אדם באופן אקראי וניתנה לו תחזית אסטרולוגית על פי מזלו הטוענת שבשבוע הקרוב יארע לו הפסד כספי. תחזית זאת הייתה המצאה ואף נגדה את התחזית האמיתית הכתובה במדורי העיתונים. לאחר שבוע הגיע אותו אדם וטען שהתחזית התקיימה במלואה, זאת בעקבות אירוע אשר קרה לו בו נפלו לו 50 שקל מהכיס. פנה אליו הרב יעקובסון והזכירו שהוא בעצמו נתן לו כמתנה מאה שקל ואם כך יוצא שהרוויח יותר מאשר הפסיד והתחזית טעתה. התגובה מהנבדק הייתה שפשוט הוא שכח את קבלת שטר מאה השקלים!


הסבר תופעה זו מוסבר בכך שכאשר בנאדם קורא לדוג' שהשבוע הוא צריך להפסיד סכום כסף מסוים, נפתחת לו "מגירה" במודע שכל הפסד כספי יכנס לשם וייחקק. עם זאת דברים הנוגדים את התחזית אשר קרא, יסומנו אוטומטית ע"י המוח כלא חשובים ויכנסו לתת המודע. בעקבות כך נראה לאדם שהתחזיות מתקיימות אך למעשה אין זה אלא תעתוע של המוח.


זכינו בכך שהקב"ה מנהיג אותנו הנהגה פרטית של אב אוהב ואין אנו צריכים ללכת ולרעות בשדות זרים אשר נוגדים את תורתנו הקדושה. אנו מאמינים שהקב"ה מסדר ומתכנן לנו את העתיד הטוב ביותר שרק יכול להיות, וצריכים אנו לשמוח שיש לנו את האפשרות לשנות את המזל ולבטל גזירות רעות ע"י קיום מצוות. יה"ר שנזכה להאמין בהקב"ה באמונה תמימה ונזכה לראות פני משיח צדקנו במהרה בימינו אכי"ר.


בהערכה רבה


יהודה עובדיה


 

ללכת לקוראות בקפה

הכניסו את הברכה לביתכם
הזמנת הרצאות של כבוד הרב עד לביתכם 
ללא הוראות קבע!!!
ללא תשלום!!! 
לזיכוי הרבים בלבד!
נושאים לדוג'
"מהות שם האדם וסוד האותיות"
"סוד הצבע על פי הקבלה"
"יהדות מול נצרות ואיסלאם"
"סיפור חיי - המעבר מאתאיסט לרב ופוסק הלכות"
"הפעל וויז לחיים - כיצד לצלוח את ניסיונות דורנו"
"סוד האושר"
ועוד מאות הרצאות מרתקות...
מלאו את הטופס למטה או שלחו הודעה
למס': 0509511983
יוטיוב

דפי האתר:


  קישורים:

אתר הידברות
אתר ערכים
google
 
השיעורים והלימוד באתר

לרפואת והצלחת:
אביחי זריהן הי"ו
יחיאל בן איריס הי"ו
אוריאל יהושוע בן מרים

השיעורים והלימוד באתר

לעילוי נשמת:
פירחה בת אסתר
וויקטוריה בת שמחה ז"ל
יקוט בת עישה ז"ל
חיים בן אסתר
יהודה בן אסתר
ימנה בת חווה
רחל בת חסיבה
מעוניינים בתשמישי קדושה?
תפילין, מזוזות, מגילות ועוד במחירים מיוחדים לגולשי האתר.
לפרטים 050-9511983
                  מעוניין גם להנציח או להקדיש את הלימוד? 0509511983 

google-site-verification: google6ba8d8554e733cee.html
logo בניית אתרים