דף הבית | פורומים | צור קשר | שירים


                                              בקרו אותנו בפייסבוק
 

לשיחה טלפונית עם כבוד הרב או שליחת שאלה
כל שעליכם לעשות הוא לשלוח בטופס הבא את מס' הטלפון ופרטי השאלה וכבוד הרב יחזור אלייכם בהקדם. או להתקשר למס' 0509511983
למילוי טופס מיוחד הקש כאן

 

 

יש לך שאלה
בהלכה במדע באמונה
או בכול נושא אחר?
כאן המקום לשאול!חיפוש :

העולם, בן מיליוני שנים או אלפי שנים בלבד? הרב יהודה עובדיה

בשנים האחרונות גילה המדע ממצאים רבים המוכיחים כי העולם בן מיליוני ואף מיליארדי שנים דבר הסותר לכאורה את תורתנו הקדושה הטוענת כי העולם הינו בן פחות מ-6000 שנה בלבד. לא אדון כאן לגבי התופעה של האמונה העיוורת במדע ובמדענים, בזה אדון במאמר נפרד בעז"ה.

יש לדעת שכמובן אין המדע מצא עדיין ממצא שנרשם עליו שהוא בן מיליארדי שנים, התוצאה שהגיעו אליה המדענים נובעת מסוגי מחקר שונים שנפרטם מיד.

שיטת התיארוך הראשונה הנפוצה והאמינה ביותר הינה השיטה של פחמן 14. נסביר בקצרה: בשיטה זו נסמכים על בדיקת קרינה רדיו אקטיבית ובשמה המוכר יותר 'פחמן 14'. בכול ייצור חי יש חילוף חומרים שיוצרת מצב סטטי בכמות הפחמן 14 בגופו של האדם. מרגע פטירת האדם או בעל החיים מתחיל תהליך של דעיכת/ התפרקות הפחמן 14. המדענים סוברים שהרמת קרינה בעולם תמיד הייתה קבועה ולא השתנתה ועל ידי משוואה שפותחה מגלים בן כמה אותו ממצא.

שיטה זו היא שיטה מתקדמת מאוד אך כמה טעויות בה. בראשונה מי אמר למדענים שרמת הפחמן 14 בעולם הייתה תמיד קבועה דבר אשר ישבש את כול תוצאות הבדיקה ולמעשה ישלול אותה לגמרי?. בעיקר דבר המסייע להוכיח שרמת הקרינה כן השתנתה בעולם זה המבול המופיע בספר בראשית. המבול היה אירוע בסדר גודל קוסמי כמובא בגמרא ב-ראש השנה (יא:) : מתוך ששינו מעשיהן שינה הקב"ה עליהם מעשה בראשית והעלה מזל כימה ביום ונטל שני כוכבים מכימה והביא מבול לעולם" כיום רבים סוברים ששני כוכבים אלו היו שני מטאורים ענקיים אשר זעזעו קשות את כדור הארץ (שכדרך אגב התגלו כיום שרידי התנגשותם בכדור הארץ), בנוסף להרי הגעש הרבים שהתפרצו ככתוב "נבקעו כל תהומות רבה" שזה לבה רותחת שפגעה בחלק מהעולם נוצר לנו כאן אסון משולב שבהחלט יכול לשנות את רמת הפחמן 14 בעולם.

בנוסף גילו מדענים כי ממצא אשר נפגש עם גופרית אינו יכול להיבדק בבדיקת פחמן 14 ואם ייבדק נקבל בבדיקה תוצאות שגויות ומרחיקות לכת, והרי לנו המאמינים בתורה ידוע שהמבול לא היו רק מים רגילים אלא מים חמים שיצאו מבטן האדמה (גופרית) ככתוב  בגמ' : סנהדרין (קח:) : " 'נבקעו כל תהומות רבה', ברותחין קלקלו בעבירה וברותחין נידונו" יוצא שכול ייצורי העולם החיים ואף הדוממים צופו בגופרית בדור המבול דבר אשר שולל את האפשרות לבודקם בבדיקת פחמן 14.

תיארוך שני הוא תיארוך ע"פ ממצאים כאשר העיקרון פשוט, בודקים כמה זמן לוקח לממצא לעבור ממצב מסוים למשנהו ומחשבים את זה לפי גידולו או מצבו הסטטי כיום ומקבלים את גילו לדוג': קצב היווצרות של נטיף הוא 1 ס"מ בקצת יותר מאלף שנים (ישנם דעות ש 0.2 מ"מ בשנה) ולכן כאשר רואים נטיף בגודל של 1.5 מטר מבינים שהוא כבר בן למעלה ממאה וחמישים אלף שנים!!!. כן מוכח מהיווצרות הפחם שתהליך היווצרותם לפי המדע מיליוני שנים וכן בראיית כוכבים מרוחקים שלוקח לאורם כמיליון שנה להגיע לכדור הארץ ולכן מציאות ראייתם מוכיחה כי הינם בני מיליוני שנים
 
הינה דוג' לנטיף שבן 70 שנה בלבד כיוון שנמצא מתחת לגשר בסן פרנסיסקו שנבנה רק לפני 70 שנה. למרות זאת ע"פ אורכו הינו כבר בן למעלה מ-150,000 שנים! המדענים מסבירים זאת ע"י טענה שמתחת לגשר יש ריכוז גדול של מינרליים ולכן התפתח הנטיף באופן מואץ ביותר. אך אני שואל את אותם מדענים מי אמר להם שגם הנטיפים המתוארכים למיליוני שנים לא נוצרו גם ע"י ריבוי מינרליים בפרט במבול שהיה שיטפון וכמויות מים עצומות בכול העולם?!
                                                                  הנטיף מסן פרנסיסקו
הנטיף מסן פרנסיסקו

נענה בקצרה תשובה נוספת ופשוטה מאוד על תיארוך זה... חז"ל אומרים  "כל מעשה בראשית בקומתם נבראו..." כלומר כולם נבראו כבר שלמים ומוכנים לשמש בעולם. לדוג' האדם לא נוצר כתינוק בן יום אלא נברא כאדם בוגר והוא הדין בכוכב מרוחק שלוקח לאורו להגיע מיליון שנה לכדור הארץ שבראו הקב"ה כבר כבן מיליון שנה שהרי כל מטרת בריאתו של הכוכב זה שיאיר בעולם. הוא הדין בהרים בפחם ובכול שאר הבדיקות בשיטות אלו. ועוד מי אמר למדענים שקצב הגדילה היה תמיד אחיד ומקרים כאלו ואחרים כמו בריאת העולם או שינויי אקלים לא שינו את קצב הגדילה?!

נביא משל שימחיש תשובה זו: באי בודד גרו להם יצורים מוזרים אשר אין להם יד ורגל במדע ובטכנולוגיה החדישה של בני האדם אשר מעבר לים, למעשה אינם יודעים כלל על הימצאותם של בני האדם. יום אחד חלקי ספינה טרופה הגיעו לאי ובהם תינוק בן יומו. החליט אחד מחכמי הכפר לחקור את האדם והינה הגיע לתוצאה מוכחת בבדיקותיו שבגיל יום עד גיל חמש שנים גודל הילד ביותר ממטר אחד. חישב וחישב אותו "מדען" ויצא בהכרזה מדעית "רבותיי הגעתי למסקנה שבעקבות שבחמש שנים גדל האדם במטר הרי שבגיל 50 האדם מגיע לגובה של 10 מטר ובגיל 100 יהיה גובהו כבר 20 מטר! התוצאה המוזרה נובעת מטעות אחת "במדע" של אותו ייצור והיא שאינו חישב את האפשרות שקצב הגדילה שונה בגיל הרך לגיל המבוגר. עכשיו לעניינינו, מי אמר למדענים שקצב הגדילה של כדור הארץ בהתחלה היה אותו הקצב של היום?! ואולי כשנבראו כבר היו כבני מספר לא מבוטל של שנים?!

טבעות בגזעי עצים:

גם בחישוב זה הטעות נובעת מאותה הסיבה שהבאנו לעיל שהעצים נבראו כבר כבני מס' רב של שנים. ראייה לדברנו הוא שביום שנברא האדם לא היה יכול להיות שום עץ אלא כעבור מס' שנים כול עץ לפי קצב גדילתו, ואיך אכל מעץ הדעת? ועוד שהרי התורה אומרת בפירוש שהיו עצים ככתוב בבראשית ב,ט: "ויצמח ה' אלוקים מן האדמה כל עץ נחמד למראה וטוב למאכל ועץ החיים בתוך הגן..."

 יש לציין שישנה את שיטת "התפארת ישראל" שטוען שהעולם היה קיים ונחרב וזה מסביר את הימצאותם של שרידים בני מיליוני שנים ונסמך על מאמר הזוה"ק "ברא עולמות והחריבן" אך כיוון שכול חכמי הקבלה ובראשם הארי הקדוש אינם מפרשים מאמר זה כפשוטו אלא בדברים רוחניים לא הרחבתי בנושא.

מסקנת דברינו שאין שום הוכחה למדע שהעולם קיים מיליוני או מיליארדי שנים. ההפך הוא הנכון ביד התורה ראיות רבות שהמדע טועה, בדמות ממצאים שמוכיחים שדינוזאורים חיו לצד יונקים ואף לצד בני אדם (דוג' מאובן של יונק שבבטנו נמצא דינוזאור קטן, בנוסף נמצאו פטיש, עקבות אדם ועוד ממצאים רבים בשכבה גיאולוגית ששייכת לתקופת הדינוזאורים, וכי דינוזאור יודע לבנות פטיש?! או שמא היו לו רגלים בצורת אדם?!) ובסייעתא דשמיא ארחיב על כך במאמר נפרד
להשלמת ההבנה מומלץ גם לעיין בתשובה זו Article3.asp?ArticleRowID=1139

                                                                                                     באהבה רבה

                                                                                                               יהודה עובדיה

פינת החדשים...
מי ברא את אלוקים?
(שאל את הרב)

שמישהו יעצור לו את ההליכון
(פינת הומור)
ערבי על הליכון
האמבולנס העזתי "דאג" להחמיר את פציעתו של החולה ע"י... דריסתו!
(פינת הומור)
אמבולנס של הסהר האדום (ברקע צעירים ...
היישר מגרמניה
"השם הוא האלוקים"
(מעניין)
אלמוג כהן עם החולצה המדוברת (צילום: פייסבוק)
ממצאים נדירים גרמו למדע לקבוע, קריעת ים סוף מוכחת מדעית!
(מעניין)
שלום כבוד הרב מה פשר כל החלומות והמוות קליני על ביאת משיח ואסונות שקרבים?
(שאל את הרב)
סקר השבוע פורומים


 פורום פטפטת


 פורום בדיחותיוטיוב

דפי האתר:


  קישורים:

אתר הידברות
אתר ערכים
google
 
השיעורים והלימוד באתר

לרפואת והצלחת:
אביחי זריהן הי"ו
יחיאל בן איריס הי"ו
אוריאל יהושוע בן מרים

השיעורים והלימוד באתר

לעילוי נשמת:
פירחה בת אסתר
וויקטוריה בת שמחה ז"ל
יקוט בת עישה ז"ל
חיים בן אסתר
יהודה בן אסתר
ימנה בת חווה
רחל בת חסיבה
מעוניינים בתשמישי קדושה?
תפילין, מזוזות, מגילות ועוד במחירים מיוחדים לגולשי האתר.
לפרטים 050-9511983
                  מעוניין גם להנציח או להקדיש את הלימוד? 0509511983 

google-site-verification: google6ba8d8554e733cee.html
בניית אתרים - טואול