דף הבית | פורומים | צור קשר | שירים


                                              בקרו אותנו בפייסבוק
 

לשיחה טלפונית עם כבוד הרב או שליחת שאלה
כל שעליכם לעשות הוא לשלוח בטופס הבא את מס' הטלפון ופרטי השאלה וכבוד הרב יחזור אלייכם בהקדם. או להתקשר למס' 0509511983
למילוי טופס מיוחד הקש כאן

ל
תרומות לבית מדרש נא לחץ כאן

 

 

יש לך שאלה
בהלכה במדע באמונה
או בכול נושא אחר?
כאן המקום לשאול!              שאלות בנושא ימות המשיח וכללי

שלום הרב אומרים שלפני שיבוא משיח תהיה מלחמת גוג ומגוג ורעידת אדמה האם זה נכון?תשובה: על אשר יקרה בימות המשיח מסופר בספר יחזקאל פרק לח פס' יח-כג': "והיה ביום ההוא, ביום בוא גוג על-אדמת ישראל--נאום, אדוניי יהוה:  תעלה חמתי, באפי.  ובקנאתי באש-עברתי, דיברתי:  אם-לא ביום ההוא, יהיה רעש גדול, על, אדמת ישראל. ורעשו מפניי דגי הים ועוף השמיים וחית השדה, וכל-הרמש הרומש על-האדמה, וכול האדם, אשר על-פני האדמה; ונהרסו ההרים, ונפלו המדרגות, וכל-חומה, לארץ תיפול. וקראתי עליו לכל הריי חרב, נאום אדוניי יהוה:  חרב איש, באחיו תהיה.  ונשפטתי איתו, בדבר ובדם; וגשם שוטף ואבני אלגביש אש וגופרית, אמטיר עליו ועל-אגפיו, ועל-עמים רבים, אשר איתו. והתגדלתי, והתקדשתי, ונודעתי, לעיני גויים רבים; וידעו, כי-אני יהוה "


 וגם בזכריה פרק יד פס' יב-יג "וְזֹאת תִּהְיֶה הַמַּגֵּפָה אֲשֶׁר יִגֹּף ה` אֶת כָּל הָעַמִּים אֲשֶׁר צָבְאוּ עַל יְרוּשָׁלִָם הָמֵק בְּשָׂרוֹ וְהוּא עֹמֵד עַל רַגְלָיו וְעֵינָיו תִּמַּקְנָה בְחֹרֵיהֶן וּלְשׁוֹנוֹ תִּמַּק בְּפִיהֶם: וְהָיָה בַּיּוֹם הַהוּא תִּהְיֶה מְהוּמַת ה` רַבָּה בָּהֶם וְהֶחֱזִיקוּ אִישׁ יַד רֵעֵהוּ וְעָלְתָה יָדוֹ עַל יַד רֵעֵהוּ: וגַם יְהוּדָה תִּלָּחֵם בִּירוּשָׁלִָם וְאֻסַּף חֵיל כָּל הַגּוֹיִם סָבִיב זָהָב וָכֶסֶף וּבְגָדִים לָרֹב מְאֹד: וְכֵן תִּהְיֶה מַגֵּפַת הַסּוּס הַפֶּרֶד הַגָּמָל וְהַחֲמוֹר וְכָל הַבְּהֵמָה אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּמַּחֲנוֹת הָהֵמָּה כַּמַּגֵּפָה הַזֹּאת:"


הרבה מהרבנים מפרשים, שאכן מדובר על רעידת אדמה ויש הטוענים שפצצת אטום, וזאת בגלל הדמיון הניכר לעיני כל בין הכתוב, לבין תופעות אלו.


נביא מעט דוגמאות: "ונהרסו ההרים ונפלו המדרגות" איזה מאורע למעט השניים דלעיל יכולים לגרום לכל חומה ואף להרים הגדולים בעולם להיהרס וליפול?!  גם במקור השני אנו רואים תיאור המזכיר את התופעות הקורות לאחר פיצוץ פצצת האטום: "המק בשרו והוא עומד על רגליו...", אדם ימות במהירות כזו גדולה שלא יספיק ליפול ארצה ועדיין יעמוד על רגליו! בנוסף כתוב "אבני אלגביש אש וגופרית אמטיר עליו ועל אגפיו" שגם זו תופעה המזכירה את הקורה לאחר פיצוץ אטומי.


אך עם כל זאת מס' דברים חשובים שצריך לציין: 1.כלל בידינו שנבואה רעה היא על תנאי ויכולה להתבטל ע"י תשובה ומעשים טובים. לכן אע"פ שיש נבואות רבות ורעות על ביאת משיח הם כולם על תנאי באם לא נשוב בתשובה. ממילא אם נשוב בתשובה ייתכן מאוד שכל הנבואה הזו תהיה דווקא על הגויים שיבואו להילחם בנו ולא על עם ישראל.


2. הרבה מגדולי הדור אומרים שביטלו בכוח התשובה והתפילה את כול צרות חבלי המשיח (כך אמרו רבים שעשה ר' אלימלך מליזענסק', כמו כן כתב הרבי מלובלין זצ``ל  כי משיח בן יוסף לא ייהרג כמו שהנבואה אומרת כיוון שכבר נתקיים בר` שמשון אסטראפאליער ועוד)


3. גם אם נגיד שעדיין לא בוטלו נבואות רעות אלו עדיין צריך להדגיש שכבר הקדים הרמב"ם בהלכות מלכים פרק יב: ``וכל אלו הדברים וכיוצא בהן לא ידע אדם איך יהיו עד שיהיו, שדברים סתומים הן אצל הנביאים..." לכן צריך לקחת כל נבואה בפרופורציות הנכונות ולדעת שגדולים מאיתנו לא ידעו בדיוק מה יהיה וקל וחומר שאנו הקטנים איננו יכולים לדעת!


הדבר היחיד שיודעים אנו בוודאות שאכן יהיה, הוא שמשיח יבוא כרעם ביום בהיר ויפתיע את כולם. לכן עצתי הצנועה שבמקום להתעסק בלפחד מאשר יקרה, ובמה יהיה או לא יהיה כשיבוא משיח, כדאי להתעסק בלהתכונן לביאת משיח צדקנו, על ידי כך שנרבה בלימוד תורה, מצוות, מעשים טובים ובפרט בלהרבות אהבת חינם, ואחדות בעם ישראל.


יה"ר שנזכה לראות פני משיח צדקנו במהרה בימינו אכי"ר.


שלום הרב אומרים שלפני שיבוא משיח תהיה מלחמת גוג ומגוג ורעידת אדמה האם זה נכון?

הכניסו את הברכה לביתכם
הזמנת הרצאות של כבוד הרב עד לביתכם 
ללא הוראות קבע!!!
ללא תשלום!!! 
לזיכוי הרבים בלבד!
נושאים לדוג'
"מהות שם האדם וסוד האותיות"
"סוד הצבע על פי הקבלה"
"יהדות מול נצרות ואיסלאם"
"סיפור חיי - המעבר מאתאיסט לרב ופוסק הלכות"
"הפעל וויז לחיים - כיצד לצלוח את ניסיונות דורנו"
"סוד האושר"
ועוד מאות הרצאות מרתקות...
מלאו את הטופס למטה או שלחו הודעה
למס': 0509511983
יוטיוב

דפי האתר:


  קישורים:

אתר הידברות
אתר ערכים
google
 
השיעורים והלימוד באתר

לרפואת והצלחת:
אביחי זריהן הי"ו
יחיאל בן איריס הי"ו
אוריאל יהושוע בן מרים

השיעורים והלימוד באתר

לעילוי נשמת:
פירחה בת אסתר
וויקטוריה בת שמחה ז"ל
יקוט בת עישה ז"ל
חיים בן אסתר
יהודה בן אסתר
ימנה בת חווה
רחל בת חסיבה
מעוניינים בתשמישי קדושה?
תפילין, מזוזות, מגילות ועוד במחירים מיוחדים לגולשי האתר.
לפרטים 050-9511983
                  מעוניין גם להנציח או להקדיש את הלימוד? 0509511983 

google-site-verification: google6ba8d8554e733cee.html
logo בניית אתרים