דף הבית | פורומים | צור קשר | שירים


                                              בקרו אותנו בפייסבוק
 

לשיחה טלפונית עם כבוד הרב או שליחת שאלה
כל שעליכם לעשות הוא לשלוח בטופס הבא את מס' הטלפון ופרטי השאלה וכבוד הרב יחזור אלייכם בהקדם. או להתקשר למס' 0509511983
למילוי טופס מיוחד הקש כאן

ל
תרומות לבית מדרש נא לחץ כאן

 

 

יש לך שאלה
בהלכה במדע באמונה
או בכול נושא אחר?
כאן המקום לשאול!שאלות באמונה ומדע


הייסורים בעולם גורמים לי לא להאמין

בס"ד

לשלומי שלום ויישר כח על פעולותייך בהגנה על עם ישראל תוך סיכון נפשך.

לפני שאענה לך על שאלתך בא נחשוב בהגיון לרגע.

בתורה אינספור נבואות והוכחות למציאות בורא עולם שברא את העולם כמו שתוכל לראות בהמשך התשובה ובאתרנו בשאלות על מציאות אלוקים. לכן כאשר יש לנו "קושיא על בורא עולם" התשובה ההגיונית יותר שנצטרך לענות היא...אני לא מבין! ולא, אני לא מאמין. שהרי לא ניתן להתעלם ממאות ואלפי ההוכחות למציאות ונכונות אלוקים רק בגלל קושיא אחת שעדיין איננו יודעים.

כעת לענינינו, אין עוד דת בעולם שיש לה כל כך הרבה ראיות והוכחות לנכונותה כמו היהדות והתורה הקדושה.

בוא ניקח לדוג' את הנצרות אשר מאמינים בה למעלה ממיליארד וחצי מאמינים. בנצרות ישנה נבואה אחת ויחידה והיא שעם ישראל לעולם לא ישוב לארצו... "לא נעים בשבילם" אך עובדה היא שעם ישראל חי וקיים במדינת ישראל!. הנצרות מלאה סילופים, סתירות וקושיות. למעשה כבר בפסוק הראשון שבברית החדשה ישנה סתירה לפסוקים בתנ"ך (והרי הנוצרים מאמינים בתנ"ך במלואו). בתורתנו הקדושה מאות נבואות המנבאות דברים כנגד כל הסיכויים, עם זאת עד היום שום נבואה לא הופרכה ולו במקצת!

בנוסף התורה הקדושה היא היחידה שאומרת בריש גלי שניתנה בפני כ- 5 מיליון איש שראו ושמעו את מחזה האלוקים. שאר הדתות מסתמכות על אמונה באדם אחד (ישו או מוחמד) אשר "ראה" מלאך שבישר לו את נבואתו.

כאשר אדם בוחר להיות נוצרי או מוסלמי הוא משעין את כל האמונה שלו ואת העולם הבא שלו על אמונה באדם אחד, ומאמין הוא שאותו "נביא" לא שיקר או הזה דבר מסוים (והרי מי לא יכול לצעוק ולהגיד שלאנשים אלו היה את כל הסיבות המוצדקות לשקר בכדי להביא לעצמם כבוד ויוקרה).

אדם הבוחר בתורתנו הקדושה להבדיל, נשען על מיליוני אנשים אשר במו אוזניהם ועיניהם שמעו וראו את מעמד הר סיני עם שלל נסיו ונפלאותיו אשר מעל הטבע.

לכן כאשר נתקלים אנו בקושיא על הבורא או התורה, עלינו ללכת ולשאול רב ובינתיים להבין שאיננו מבינים והבעיה נמצאת אצלנו.

כעת לשאלתך על מציאות הרע והייסורים בעולם.

אימא אחת ישבה לה בשלווה בסלון ביתה, כאשר לפתע רואה היא את בנה הקטן בן ה-5 צועד עם יד מושטת כלפי שקע החשמל החשוף. האם צועקת לעבר בנה: "משה אל תיגע שלא תתחשמל!", משה החמוד החליט בכל זאת לגעת ונכווה כווייה חמורה בידו. משה הביט לעבר אמו ופלט לעברה : "את אימא רעה, אם טובה לא הייתה מחשמלת את בנה!".

כל בר דעת מבין את טיפשותו של הילד הקטן, אך לצערנו אנו בדיוק כמו ילד זה.

הקב"ה באינספור פסוקים מזהירנו לא לחטוא ולעבור על מצוותיו בכדי לא להיענש, כדוג': " וְהָיָה, אִם-לֹא תִשְׁמַע בְּקוֹל יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, לִשְׁמֹר לַעֲשׂוֹת אֶת-כָּל-מִצְו‍ֹתָיו וְחֻקֹּתָיו, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם-וּבָאוּ עָלֶיךָ כָּל-הַקְּלָלוֹת הָאֵלֶּה, וְהִשִּׂיגוּךָ".

 ואנו מנגד?! מתעלמים וחוטאים, ואז מגיעים היסוריים ח"ו בעקבות חטאינו, כמאמר חז"ל (שבת, נה): "אין ייסורים ללא עוון". ולבסוף שואלים בתמימות מדוע יש סבל בעולם?! הרי אנו בדיוק כמו אותו ילד קטן אשר פולט לעבר אמו: "את אימא רעה".

עם זאת צריך לדעת כי הייסורים אינם עונש מאת הבורא אלא ניקיון בלבד הנעשה ברחמים גדולים.

כאשר האדם עובר עבירה מתלכלך הוא בטומאה הנדבקת בו מעבירה זו. טומאה זו מזיקה לאדם ומונעת מאיתו להיכנס אל גן העדן המצפה לו. הקב"ה אשר כל כולו רחמים חס על האדם ומנקה אותו ע" ייסורים הבאים עליו לפי מידת העבירה אשר עבר.

גם בשביל ניקיון זה צריך זכויות רבות ועל זה אמרו חז"ל : (משלי ג׳ – פסוק י״ב): "כִּי אֶת אֲשֶׁר יֶאֱהַב ה' יוֹכִיחַ, וּכְאָב אֶת בֵּן-יִרְצֶה".

לכן דע צדיק כי עצם הייסורים בעולם נובעים מעוונות אשר אנו עושים בגלגול זה או אחר, ונובעים מאהבת הקב"ה אותנו, אשר רוצה לנקות אותנו בכדי לתת לנו את השכר המגיע לנו על מצוותינו.

נושא זה הוא רחב מני ים ואני ממליץ לך להרחיב ידיעותייך ולקרוא גם את תשובותיי הנוספות בנושא זה:  מציאות אלוקים:    http://www.h-laor.co.il/%D7%99%D7%A9-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D.html

מציאות אלוקים חלק ב': http://www.h-laor.co.il/%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98

ייסורים: http://www.h-laor.co.il/%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9F

כמו כן ישנה הרצאה יפה בנושא של הרב גוטליב: http://www.hidabroot.org/he/video/54669

 

שאלות נוספות באותו נושא
לוויתנים ודולפינים פריכה לאבולוציה או הוכחה? שלום לרב מה מיוחד כל כך במשולש ברמודה? האם זה נכון שיש בעולמנו חייזרים ועבמ"ים? כיצד הגיעו החיות מתיבת נח לכל המקומות בהם הם נמצאים היום?

הכניסו את הברכה לביתכם
הזמנת הרצאות של כבוד הרב עד לביתכם 
ללא הוראות קבע!!!
ללא תשלום!!! 
לזיכוי הרבים בלבד!
נושאים לדוג'
"מהות שם האדם וסוד האותיות"
"סוד הצבע על פי הקבלה"
"יהדות מול נצרות ואיסלאם"
"סיפור חיי - המעבר מאתאיסט לרב ופוסק הלכות"
"הפעל וויז לחיים - כיצד לצלוח את ניסיונות דורנו"
"סוד האושר"
ועוד מאות הרצאות מרתקות...
מלאו את הטופס למטה או שלחו הודעה
למס': 0509511983
יוטיוב

דפי האתר:


  קישורים:

אתר הידברות
אתר ערכים
google
 
השיעורים והלימוד באתר

לרפואת והצלחת:
אביחי זריהן הי"ו
יחיאל בן איריס הי"ו
אוריאל יהושוע בן מרים

השיעורים והלימוד באתר

לעילוי נשמת:
פירחה בת אסתר
וויקטוריה בת שמחה ז"ל
יקוט בת עישה ז"ל
חיים בן אסתר
יהודה בן אסתר
ימנה בת חווה
רחל בת חסיבה
מעוניינים בתשמישי קדושה?
תפילין, מזוזות, מגילות ועוד במחירים מיוחדים לגולשי האתר.
לפרטים 050-9511983
                  מעוניין גם להנציח או להקדיש את הלימוד? 0509511983 

google-site-verification: google6ba8d8554e733cee.html
logo בניית אתרים